hayata destek
E-BÜLTEN: ARALIK 2022
Hayata Destek 2022 Panoraması
SENEYE BAKIŞ
Geride bıraktığımız zorlu yılda, insani yardım çalışanları olarak çoklu afetlere karşı mücadele ettik; ihtiyaç sahiplerine destek olmak için sahadaydık… 2022 yılında Hayata Destek olarak toplamda 70 bin kişinin hayatına destek olduk. Peki neler yaptık? 
HAYATA DESTEK 2022
 
 
İNSAN YENİ YILDA HİÇ ÇANTASINI UNUTUR MU?
İNSAN YENİ YILDA HİÇ ÇANTASINI UNUTUR MU?

Yeni yılda, OKİ ve HİJİ'yi ihtiyacı olan çocuklara göndermek ister misiniz? Hijyen malzemeleriyle dolu hijyen çantası HİJİ, çocukların sağlıklı büyümelerini istiyor. Okul eşyalarıyla dolu OKİ, çocukların eğitimle yoksulluk döngüsünü kırmalarını… Daha fazla çocuğun OKİ ve HİJİ ile buluşması için düzenli bağışçımız olun, yeni yılda bir çocuğun temel haklarına erişimi için ilk adımı atın. 
OKİ VE HİJİ
 
 
Maraton Adımlarıyla 135 Çocuğa Ulaştık
İstanbul Maratonu'nda 51 gönüllü koşucunun desteği ile bağış topladık; tam 135 OKİ ve HİJİ çantasını Diyarbakır, Hatay, İstanbul ve Şanlıurfa Hayata Destek Evlerimize gelen ihtiyaç sahibi çocuklara ulaştırdık. 
Maraton Adımlarıyla 135 Çocuğa Ulaştık
Diyarbakır Hayata Destek Evi, Kasım 2023
 
 
HAYAT YERELDE GÜÇLENİR #AfeteBirlikteHazırız
HAYAT YERELDE GÜÇLENİR #AfeteBirlikteHazırız
Toplum Temelli Afet Risk Yönetimi çalışmaları kapsamında, afet bölgelerinde yaşayan halkın kendi ihtiyaçları çerçevesinde ortaya koyduğu projeleri mikro-hibelerle destekliyoruz. Bozkurt, Marmaris ve Manavgat'ın sel ve orman yangınlarından etkilenen halkı, hem yürütücüsü hem de yararlanıcısı oldukları projelerini anlatıyor. #AfeteBirlikteHazırız #HayatYereldeGüçlenir
İZLE
 
 
AKRAN ZORBALIĞI VE POZİTİF EBEVEYNLİK VİDEOLARIMIZI GÖRDÜNÜZ MÜ? 
AKRAN ZORBALIĞI VE POZİTİF EBEVEYNLİK VİDEOLARIMIZI GÖRDÜNÜZ MÜ?
Çocukların zihinsel ve fiziksel olarak sağlıklı gelişimine destek olabilmek için hazırladığımız  'Akran Zorbalığı' ve 'Pozitif Ebeveynlik' videoları şimdi yayında. 
İZLE
 
 
SAHADAN HABERLER 
 
 
Hayata Destek ve Bilgi Üniversitesi Bir Arada: MATILDE Projesi
Hayata Destek ve Bilgi Üniversitesi Bir Arada: MATILDE Projesi
10 Avrupa ülkesinde kırsal ve dağlık alanlarda göçün sosyal ve ekonomik etkilerini araştıran MATILDE projesinde Türkiye'den Hayata Destek ve İstanbul Bilgi Üniversitesi yer alıyor. Akademisyenler ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle hayata geçirilen projenin Türkiye'deki çalışmaları, Bursa'nın Karacabey bölgesini odağa alıyor. Çalışmanın raporu ve öneriler, 18 Aralık Dünya Göçmenler Günü öncesinde kitap haline getirildi.
OKU
 
 
Hayata #destekar Olmaya Davetlisiniz!
Marilyn Monroe #Dayanışmanınİkonları Koleksiyonu'na; zorluklara umutla, Hollywood'un erkek egemen dünyasına zekayla, eğlence sektörünün ayrımcılığına dayanışmanın gücüyle karşı koymasıyla katıldı. Dünyanın çirkinliğine güzellikle kafa tutan Marilyn Monroe'nun hırkası çok yakında #destekar'da.

​#GüzellikKafaTutmaktır #DayanışmanınGüzelliği
destekar
Hayata #destekar Olmaya Davetlisiniz
 
 
Bağış Yap
Hayata Destek,
  • Afetten etkilenmiş insanların hayatlarını iyileştirmek için çocuk, kadın, mülteci odaklı projeler uygular.
  • Danışanlarının eğitim, hukuk, sağlık hizmetlerine ve geçim kaynaklarına erişimini kolaylaştırır.
  • Afetlere karşı hazırlıklı bir dünya ve sivil topluma katkı için çalışır.
  • Hak temelli savunuculuk çalışmaları yürüterek beraber yaşama kültürünü besler.
Çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler, duyurular ve kamuoyuna yönelik mesajlarımızı içeren maillerimizi ilettiğimiz listede sizin de yer almanızdan mutluluk duyuyoruz. Varlığınız bize güç veriyor. Arzu etmeniz halinde üyelikten ayrılarak iletişim ağımızdan çıkabilirsiniz.
#BeraberBirGelecek #HepimizeİyiGelecek