hayata destek
hayata destek
Afet bölgesinde hayata destek oluyoruz
Depremin 7. ayında afet bölgesinde acil durum müdahalesine devam ediyoruz. Temiz su ve hijyene erişim, ruh sağlığı ve psikososyal destek, koruma ve geçim kaynağı desteği, barınma dahil temel ihtiyaçların temini öncelikli insani müdahale alanlarımız arasında. Çalışmalarımızı, depremden en çok etkilenen Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş’ta yoğunlaştırıyor, yanı sıra Malatya dâhil bu 4 ilde yerel toplulukların projelerine mikro hibe desteği veriyoruz. Ayrıca Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul olmak üzere 8 ilde yürüttüğümüz faaliyetlerle insani yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
 
ACİL DURUM RAPORLARIMIZ
Düzenli olarak yayımladığımız acil durum raporlarıyla, hem afet bölgesinde genel duruma ilişkin güncellemeleri aktarıyoruz; hem de saha bazlı acil durum müdahalelerimizi paylaşıyoruz. Depremin ilk gününden Ağustos sonuna kadar, deprem bölgesinde 550 bine yakın kişinin hayatına destek olduk.
OKU
 
 
HAYAT YERELDE GÜÇLENİR
HAYAT YERELDE GÜÇLENİR

‘Yerelin Liderliğinde Güçlenme’ programımız kapsamında Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’da, yerel halkın afet riskini azaltmaya yönelik projelerini mikro hibelerle destekliyoruz. Hibe alan ekiplerden biri, Hatay, Yeşilpınar Mahalle İnisiyatifi’nden Nuray Kılıç, aldıkları mikro hibe desteğinin etkisini anlatıyor.

#HayatYereldeGüçlenir

İZLE
 
 
YUVA PROJESİ

Deprem bölgesinde orta ve uzun vadeli barınma ihtiyacına cevap vermeyi amaçlayan, modüler ve çevre dostu prefabrik yapılar olan Yuvalar, Hatay, Samandağ’daki atölyede üretiliyor. Destek olmaktan mutluluk duyduğumuz Yuvalara beraber bakalım.

İZLE
YUVA PROJESİ
 
 
Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberi
 
Çocuklarla çalışan kurumlara çocuk güvenliği konusunda bir yol haritası sunmayı amaçlayan, çocuk güvenliği mekanizmalarıyla ilgili pratik bilgiler veren Çocuk Güvenliği Uygulama Rehberimiz yayında.
REHBERİ OKU
 
 
12 HAZİRAN / ÇOCUK İŞÇİLİĞİYLE MÜCADELE GÜNÜ

Deprem bölgesinde çalışan ekibimiz, 12 Haziran’da, afet nedeniyle çalışmak zorunda kalan, okula gidemeyen çocuklarla ilgili gözlemlerini ve yaptıklarımızı aktardı.

OKU

Şanlıurfa Ruh Sağlığı ve Psikososyal Destek ekibimizden 12 Haziran’da açık mektup.

OKU
 
 
20 HAZİRAN’DA ‘KİMSEYİ GERİDE BIRAKMADAN’
20 HAZİRAN’DA ‘KİMSEYİ GERİDE BIRAKMADAN’
Hayata Destek olarak, her insanın onurlu bir hayata erişim hakkı olduğuna inanıyor, bu ideali mümkün kılmak için çalışıyoruz. #20Haziran #DünyaMültecilerGünü’nde insani yardımın ayrım gözetmeme ilkesinin bir kez daha altını çizdik.
İZLE
 
 
19 AĞUSTOS #NeOlursaOlsun

Nerede olursa olsun
Kim olursa olsun
#NeOlursaOlsun
İnsani yardım çalışanları olarak, afetten etkilenen kişilerin yanında, Hayata Destek olmak için sahadayız.

#19Ağustos Dünya İnsani Yardım Günü’nde, deprem bölgesinde çalışan tüm insani yardım çalışanlarına emekleri için bir videoyla teşekkür ettik.

İZLE
19 AĞUSTOS #NeOlursaOlsun
 
 
BLOG YAZILARI

Ruh sağlığı ve psikososyal destek hizmetlerine erişebilirliği artırmak Hayata Destek için merkezi bir önemde. Hem bunu sağlamak hem de bu alanda çalışan yerel yönetimlerin kapasitesini güçlendirmek için devam eden programımızı Şanlıurfa ekibimizden Ayşe Eriş Örnek anlatıyor.

OKU
BLOG YAZILARI
 
 
HAYATA #destekar OLMAYA DAVETLİSİNİZ

Giyilebilir sanat eseri koleksiyonumuz, her biri kendi hikayesini anlatan benzersiz tasarımlarla sizi bekliyor. Sanatın ve dayanışmanın buluştuğu bu özel seride sadece göz alıcı değil, aynı zamanda anlam yüklü fularlarla da karşınızdayız. Dünyanın zorluklarına karşı, güzellik ve sanatla yan yana gelin. Koleksiyonumuzu keşfedin ve dayanışma hareketimize katılın.

#GiyilebilirSanat
#destekarFularlar

destekar
HAYATA #destekar OLMAYA DAVETLİSİNİZ
 
 
AFET BÖLGESİNDEN TANIKLIKLAR
 
AFET BÖLGESİNDEN TANIKLIKLAR
Deprem bölgesindeki acil durum ekiplerimiz, sahadaki çalışmaları ve gözlemlerini aktarırken, mikrofon uzattığımız afetten etkilenen kişiler de yaşadıklarını anlattı. Depremin başından bu yana yayınladığımız video röportajları sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İZLE
 
 
 
 
Bağış Yap
Hayata Destek,
  • Afetten etkilenmiş insanların hayatlarını iyileştirmek için ihtiyaç odaklı projeler uygular.
  • Afet yönetimi kapsamında geçici barınma merkezlerinin altyapılarını kurmak ve iyileştirmek için çalışır.
  • Danışanlarının eğitim, hukuk, sağlık hizmetlerine ve geçim kaynaklarına erişimini kolaylaştırır.
  • Hak temelli savunuculuk çalışmaları yürüterek beraber yaşama kültürünü besler.
  • Afetlere karşı hazırlıklı bir dünya amacıyla sivil topluma katkıda bulunur.
Çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler, duyurular ve kamuoyuna yönelik mesajlarımızı içeren maillerimizi ilettiğimiz listede sizin de yer almanızdan mutluluk duyuyoruz. Varlığınız bize güç veriyor. Arzu etmeniz halinde üyelikten ayrılarak iletişim ağımızdan çıkabilirsiniz.

#BeraberBirGelecek #HepimizeİyiGelecek