hayata destek
E-BÜLTEN: MAYIS 2023
Afet bölgesinde hayata destek oluyoruz
Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş'ta insani yardım müdahalemizi yürütüyor; Malatya'da insani yardım koordinasyonuna yardımcı oluyoruz. Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Adana, Mersin, İzmir ve İstanbul'da da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Barınma ve gıda dışı ihtiyaçlar, gıda güvenliği ve geçim kaynağı, su, sanitasyon ve hijyen, ruh sağlığı ve psikososyal destek ve koruma desteği, öncelikli insani müdahale alanlarımız arasında.
 
 
ACİL DURUM RAPORLARIMIZ
ACİL DURUM RAPORLARIMIZ
Düzenli olarak yayımladığımız acil durum raporlarıyla, hem afet bölgesinde genel duruma ilişkin güncellemeleri aktarıyoruz; hem de saha bazlı acil durum müdahalelerimizi paylaşıyoruz.
OKU
 
 
AFET BÖLGESİNDEN TANIKLIKLAR
AFET BÖLGESİNDEN TANIKLIKLAR
Deprem bölgesindeki acil durum ekiplerimiz, sahadaki çalışmaları ve gözlemlerini aktarırken, mikrofon uzattığımız afetten etkilenen kişiler de yaşadıklarını anlattı. Depremin başından bu yana yayınladığımız video röportajları sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İZLE
 
 
HATAY'DA HAYATIN YENİDEN İNŞASI
Hayata Destek İletişim Uzmanı Gözde Kazaz, afetin ikinci ayında Hatay'da hijyen ihtiyaçlarını karşılama ve barınma şartlarını iyileştirme başta olmak üzere neler yaptığımızı aktardı.
OKU
HATAYDA HAYATIN YENİDEN İNŞASI
 
 
HAYATA DESTEK OLMAK İÇİN KOŞTU
HAYATA DESTEK OLMAK İÇİN KOŞTU
İzmirli iş insanı Rıza Martaş, deprem bölgesindeki insani yardım faaliyetlerimize destek olmak için Sinop'tan Hatay'a 1.100 kilometre koştu. Martaş koşusuyla, Hatay'da temiz su ihtiyacını karşılamak üzere su arıtma cihazlarının kurulmasına aracılık etmiş oldu.
İZLE
 
 
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJIMIZ
Direktörümüz Sema Genel Karaosmanoğlu'nun mesajıyla, afetten etkilenen insanların onurlu bir yaşam kurabilmesi için insani yardım alanında çalışan ve varlığıyla hayata destek olan tüm kadınların #8Mart #DünyaKadınlarGünü'nü kutladık.
OKU
8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJIMIZ
 
 
AFET YÖNETİMİ İÇİN YARARLI KAYNAKLAR
Afet ve kriz koşullarında uzmanlık alanlarımızla bağlantılı bilgilendirme çalışmaları yaptık; toplumsal cinsiyete dayalı şiddeti önleme, afetten etkilenen kişilerin yasal hakları, yetişkin ve çocukların ruh sağlığını korumak gibi konu başlıklarında bilgi notları hazırladık. 
OKU
 
 
BASINDA BİZ
​Deprem bölgesindeki çalışmalarımız medyaya nasıl yansıdı? İşte birkaç örnek…
 
 
 
 
 
Bağış Yap
Hayata Destek,
  • Afetten etkilenmiş insanların hayatlarını iyileştirmek için ihtiyaç odaklı projeler uygular.
  • Afet yönetimi kapsamında geçici barınma merkezlerinin altyapılarını kurmak ve iyileştirmek için çalışır.
  • Danışanlarının eğitim, hukuk, sağlık hizmetlerine ve geçim kaynaklarına erişimini kolaylaştırır.
  • Hak temelli savunuculuk çalışmaları yürüterek beraber yaşama kültürünü besler.
  • Afetlere karşı hazırlıklı bir dünya amacıyla sivil topluma katkıda bulunur.
Çalışmalarımız hakkında bilgilendirmeler, duyurular ve kamuoyuna yönelik mesajlarımızı içeren maillerimizi ilettiğimiz listede sizin de yer almanızdan mutluluk duyuyoruz. Varlığınız bize güç veriyor. Arzu etmeniz halinde üyelikten ayrılarak iletişim ağımızdan çıkabilirsiniz.

#BeraberBirGelecek #HepimizeİyiGelecek